EMO styl

17. prosince 2008 v 15:11 | Leather Pleasure
EMO je americký slangový výraz označující módní a hudební styl , který se vyznačuje hlavně nešťastným a melancholickým stavem mysli. Jako EMO jsou také označování členové tzv. "EMO scény" a osoby zapadající do příslušného stereotypu.[zdroj?]. EMO získalo na popularitě v první dekádě 21. století.
Jako EMO jsou označovány dva různé styly oblékání (tvrdý styl a jemný styl). První vychází z "indie EMO" scény devadesátých let, a má vazby na indie rock a punk rock. Zahrnuje oblečení obnošeného vzhledu, typicky v khaki barvách. Trička bývají těsnější, s potiskem ve stylu osmdesátých let. Tašky a batohy bývají zdobeny zicherkami a plackami různých kapel.

Druhý populární styl je tmavší a vyznačuje se rovnými vlasy obarvenými na tmavo (typicky černou, červenou, blond, růžovou nebo nějaký nepřirozený odstín tmavé barvy). Muži nosí upnuté kalhoty, obvyklý je piercing rtů a tmavý make-up u žen (nejvýraznější je černá tužka na oči, ale vyskytují se i červené oční stíny). Častým doplňkem jsou brýle s tlustými tmavými obroučkami, které občas nosí i jedinci kteří brýle nepotřebují.

Oblíbenou obuví jsou kotníčkové tenisky nebo skate boty.

Přestože "EMO" označuje jak oblékání a postoje fanoušků EMO scény, tak i původní hudební styl, jsou od sebe tyto dva významy značně vzdáleny. EMO jako hudební styl dlouho předchází slangovému označení "EMO". Současně je mnoho dnes aktivních hudebních skupin označováno jako "EMO" často jen proto, že se jejich styl oblékání shoduje s významem slangového výrazu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 _Tanushka_ _Tanushka_ | 17. prosince 2008 v 15:56 | Reagovat

Jak  jsi řekla na ičku. Máme stejný myšlení. *lol* Joo a blog mooc povedenej...pa :-*

2 Tvoje kamoška Tvoje kamoška | 26. ledna 2009 v 15:01 | Reagovat

Ty a Táňa stejný myšlení??? Pchá ani bych neřekla...to je k smíchu..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.