Retro styl

28. prosince 2008 v 14:39 | Leather Pleasure
Retro styl se zaměřuje nejvíce na starší hudbu, starší styl oblékání atd...Retro vystihuje převážně šedesátá až sedmdesátá léta. I když je tento styl poměrně málo známý, retro lidí stále více přibývá! Pokud tento styl ještě neznáš, máš možnost se s ním právě seznámit! Třeba právě tento styl se ti zalíbí!!!
Retro vizáž

- brýle


Retro se vyznačuje velkými slunečními brýlemi. Krásné brýle můžete koupit v obchodních sítích Takko nebo 7 Days, cena je kolem dvou stovek, takže žádná závratná suma v tom není. Nejenže brýle vypadají na očích fantasticky, ale zároveň chrání oči před UV zářením. Brýle by měly obličej zkrášlit, takže si ze zásady vybírejte brýle, které se k vašemu obličeji hodí nejen tvarově, ale i barvou. V retro světě letí hnědo-červené barvy a velké tmavé obroučky.

- líčení


Holky žijící tímto stylem se malují výstředně - málo, ale výrazně. Stačí jen použít velmi světlý podkladový make-up, doplněný ještě světlejším pudrem a hodně výrazný odstín rtěnky, nejčastěji sytě červený, který krásně zvýrazní obličej. Na oči stačí pouze černá linka, oční stíny a řasenka. Typickou představitelkou retro líčení je hvězda seriálu Odložené případy Kathryn Moriss.

- oblečení


Oblečení v retro stylu může působit staromódně, ale opak je pravdou. Retro zažívá v oblékání největší rozmach. Cool jsou převážně barvy černé, bílé a červené. Kárované, kostkované nebo puntíkaté střihy jsou teď nesmírně IN. Stačí se jen trochu odvázat. Obléct se třeba do slušivě líbezného černobílého kostýmku s červeným páskem, který vypadá fantasticky.


- doplňky


Typickým krásným doplňkem v retro stylu je šála, která by neměla mít přes příliš výrazné barvy, ale naopak by mohla být co nejvíce vzorovaná (puntíky, kárování, kostkován). Do módy se opět navrací dlouhé korále v černých nebo bílých barvičkách. Stejné jako s korály je to i s náramky, dřevěné nebo plastové tvary v odstínech retro jsou úžasné.

- vlasy a účesy


Vlasy v tomto stylu, by měli být vyjímečné svou nepřirozenou barvou (výrazně hnědá, černá, blond). Co se týče sestřihu, jsou u retro stylu charakteristické dva typy: nepravidelný (s přirozenou barvou vlasů) sestřih a nebo rovné, dlouhé a načesané vlasy s rovnou hustou ofinou (nejčastěji je účes doplněn úzkou čelenkou s výraznými vzory)


čerpáno ze stránek -

ellien.blog.cz/0812/ retro-od-hlavy-az-k-pate
www.kidsland.cz/poradna_ detail.php?id=5246
( - s malými úpravami )


- retro hvězdy

Lily Allen

Katy Perry
Amy Winehouse
Duffy
Kate Nash
i Tereza Kerndlová podlehla stylu retro, a pojmenovala podle něj i své nejnovější album ,,Retro"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.